100. Yıl Rallisi Remed Assistance Özel Etabını Ali Türkkan ve Burak Erdener Kazandı

15 Kasım 2023

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonasının 4. yarışı 100. Yıl Rallisi, Bolu'da düzenlendi. Bu önemli organizasyon, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Bolu Offroad Spor Kulübü (BOLOFF) iş birliğiyle, Bolu Valiliği, Bolu Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Bolu Belediyesi, Remed Assistance ve diğer sponsorların katkılarıyla hayata geçirildi. Etkinlik, pek çok otomobil sporu meraklısı tarafından heyecanla takip edildi. Remed Assistance çekici ve ambulans ekipleriyle hem pilotların hem de araçların güvenliğini sağladı. 

Remed Assistance Özel Etabında Türkkan ve Erdener liderliği aldı.

 100. Yıl Rallisi; Castrol Ford Team Türkiye'den Ali Türkkan-Burak Erdener ekibinin liderliği ile sonuçlandı. Red Bull sporcusu Ali Türkkan aynı zamanda genç pilotlar birinciliği ve sınıf 3 birinciliğini kazanırken, BC Vision Motorsport takımından Burak Çukurova-Burak Akçay ekibi ralliyi genel klasman ikincisi ve sınıf 2 birincisi olarak tamamladı. Castrol Ford Team Türkiye'den Kağan Karamanoğlu-Oytun Albayrak genel klasman üçüncülüğü ve Fiesta Rally Cup birinciliğini elde ederken, Master Pilotlar birincisi de Ali Emre Yılmaz ile yarışan Cem Yudulmaz oldu. 15,30 km uzunluğundaki Remed Assistance özel etabında ilk olarak dereceye Castrol Ford Team Türkiye'den Ali Türkkan-Burak Erdener girdi. İkinci olarak dereceye GP Garage My Team takımından Cem Kutlu Alakoç- Araş Dinçer ve üçünü olarak dereceye yine GP Garage My Team takımından Uğur Soylu-Şener Güray girdi. İlk olarak dereceye giren pilotların özel ödüllerini Remed Assistance Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selçuk Tiftik takdim etti. 100. Yıl Rallisi'nin kadın pilotlar birincisi Burcu Çetinkaya oldu Markalar birinciliğini Castrol Ford Team Türkiye, takımlar birinciliğini de BC Vision Motorsport kazanırken, Sınıf 4 ve iki çeker birincisi Sena Racing'den Refik Bozkurt-Soner Tamer, Sınıf N birincisi GP Garage My Team'den Menderes Okur-Onur Aslan, Sınıf 5 birincisi Tuncer-Asena Sancaklı çifti oldular. Rallinin kadın pilotlar birincisi GP Garage My Team'den Burcu Çetinkaya olurken, co-pilotu Murat Yılmaz da genç co-pilotlar birinciliğine uzanan sporcu oldu. Kadın copilotlar birinciliğini, Efehan Yazıcı ile yarışan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Sevi Akal'ın kazandığı 100. Yıl Rallisi'nde klasik ralli otomobillerine açık historic ralli klasmanı ve kategori 2 birinciliğini Parkur Racing'den Kerim Tar-Efe Ersoy, Kategori 1 birinciliği ve historic kadın co-pilotlar birinciliğini de Tan Çağlayan-Selda Çağlayan çifti kazandı.

Türk Sporunun yanında olmaya devam edeceğiz

Yeni sponsorluk anlaşmasını değerlendiren Remed Assistance Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Tiftik şunları söyledi: "Türkiye Ralli Şampiyonasının Bolu ayağı çok güzel geçti. Derece alan kulüpleri ve yarışçıları tebrik ederim. Ülkemizin tanıtımında, ekonomik ve sosyolojik kalkınmasında sporun önemli bir rol oynadığını görüyoruz. Yenilikçi, prestijli ve lider markalardan oluşan güçlü ve güvenilir bir marka vizyonumuzla Cumhuriyetimizin 100. yılında ve markamızın 30. yılında sektöre ve sosyal yatırımlarımızla destek vermeye devam ediyoruz’. Asistans sektöründe birçok ilke imza atan Remed Assistance paydaşlarına hizmet sunarken hızlı ve güvenilir olmayı temsil ediyor. Asistans sektöründeki önemli markalardan biri olarak varlığımızı 30. yıla taşıdığımız bu dönemde yarınlarımız için ekonomik ve sosyal yaptığımız yatırımlarımıza kimliğinde hız, güvenirlik ve performans olan ralli sporunu da dahil ederek Remed Assistance markamız ile Türkiye Ralli Şampiyonasına Asistans sponsoru olmaktan memnuniyet duyuyoruz. 2023 ve 2024 yılında yapılacak yarışlarda sağlık ve güvenlik konularında ambulans ve araç çekici ekiplerimizle yarışçıların yanında olacağız. Sahada yer alan ekiplerimizle ralli ruhuyla güzel bir uyum sağlayan sporculara ve ralli severlere güvenilir bir yarış yaşatmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek yarışları izlemek için sabırsızlanıyoruz."