Ege Rallisi Remed Assistance Özel Etabı Nefes Kesti

25 Kasım 2023

Ege Otomobil Spor Kulübü (EOSK) tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonasının 5. yansı Ege Rallisi, 1719 Kasım tarihlerinde İzmir Kemalpaşa'da gerçekleştirildi. ICRYPEX ana sponsorluğunda İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle organize edilen ralliye, 54 otomobil ve 108 sporcu katıldı. Zorlu geçen Ege Rallisi'nin etaplarında Remed Assistance çekici ve ambulans ekipleriyle hem pilotların hem de araçların güvenliğini sağladı.

 

REMED ASSİSTANCE ÖZEL ETABINDA ZORLU ANLAR YAŞANDI

İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki Nif Dağı'nda gerçekleşen yarış, Pazar günü sabahın erken saatlerinde başladı ve 5 özel etapta mücadele edildi. Olumsuz hava koşullan nedeniyle yapılan değişiklikle Remed Assistance 3. ve 6. etap olarak gerçekleştirildi. 17,6 km uzunluğundaki Remed Assistance özel etabının birinciliği, Castrol Ford Team Türkiye'den Ali Türkkan-Burak Erdener'e aitti. İkinci sırayı GP Garage My Team takımından Cem Kutlu Alakoç-Aras Dinçer, üçüncü sırayı ise GP Garage My Team takımından Ümit Can Özdemir-Batuhan Memiş Yazıcı elde etti. Dereceye giren pilotların özel ödüllerini Remed Assistance Yol ve Konut Asistans Genel Müdür Yardımcısı Kemal Baykan takdim etti. Ege Rallisi'ni değerlendiren Baykan: "Ege Rallisi, zorlu hava koşullarına rağmen son derece heyecanlı ve keyifli geçti. Yarışçıların kararlılığı ve coşkusu, olumsuz hava şartlarını aşarak etkinliğe renk kattı. Ege'nin doğa harikası topraklarında yansın atmosferini hissetmek ve Remed Assistance olarak destek sağlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk. Yansın her anında, profesyonel çekici ve ambulans ekiplerimizle sporcuların yanında yer aldık. Ayrıca organizasyon sırasında Türkiye'nin ilk solar aracım üreten Dokuz Eylül Üniversitesi Solaris Güneş Arabalan Ekibi'nin S-10'a verdiğimiz destekle de, gençlerimizin yanında olmaktan gurur duyduk. Hızlı ve güvenli anlayışımızla Türk sporunu ve gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz .Bu harika organizasyona katkı sağlayan TOSFED yetkililerine, Ege Otomobil Spor Kulübü'ne ve tüm sponsorlara teşekkür ederim." dedi.

 

MİLLİ GURUR S-10 STARTTA YERİNİ ALDI

Solaris ekibi, 32. Ege Rallisi'nin seremonik startında S-10 adlı aracıyla yer aldı. S-10, ekibin kendi imkanları ve değerli destekçilerinin katkılarıyla üretilen 12 araçlık özel serinin eşsiz bir örneğini temsil ediyor. Araç, sınıfında öne çıkan özellikleriyle de dikkat çekiyor. S-10, 2019 yılında %95 verimlilik oranına sahip olarak Avustralya'da düzenlenen Bridgestone World Solar Challenge'da önemli basanlar elde etti. Sadece güneş panellerinden elde ettiği enerji ile 2.500 kilometrelik bir mesafeyi başarıyla tamamlayarak, bu alandaki en prestijli etkinliklerden birinde adını duyurdu. Bu başarılar, Solaris ekibinin teknolojik yeteneklerini ve sürdürülebilir enerjiye olan katkılarını vurguluyor. S-10'un bu etkileyici performansı, ekibin ve destekçilerinin bir araya gelerek gerçekleştirdiği başarılı bir projenin bir yansıması olarak öne çıkıyor.