Pandemi Döneminde Seyahat Sağlığı Hizmetleri

12 Temmuz 2021

Akut sağlık sorunları yaşayan ve çoğunluğunu Avrupalıların oluşturduğu misafirlerimize, Türkiye’nin 7 bölgesine yayılmış on binlerce sağlık uzmanının çalıştığı medikal tedarikçi ağımız ile dünyanın her yerinde hizmet veriyoruz. Hizmet ağımızda bulunan tedarikçilerimiz, müşterilerimize karşılaştıkları her türlü acil müdahale gerektiren tıbbi sorunda 7 gün 24 saat hizmet sağlıyor. İlçe ve köy gibi daha küçük yerleşim birimlerinde bulunan ve tıbbi yardım ihtiyacı olan müşterilerimizi, hizmet birimlerimizle koordineli olarak, doğru tedaviyi alabilecekleri ve bulundukları konuma en yakın merkezlere transfer ediyoruz. 

Pandemi döneminde sınırlar çok uzun bir süre kapalı olmasına rağmen, sadece Avrupa’dan Türkiye’yi ziyarete gelen misafirlerimiz için toplamda 1000’e yakın dosya üzerinde çalıştık. 100’e yakın kara ve hava acil transfer organizasyonu yaptık. Dünyada bu sayı çok daha fazla. Yüksek hizmet hacmimizle, sağlık kurumlarına doğrudan yönlendirme yaptığımız vakalarda sigorta şirketlerine, %40-%50, doğrudan yönlendirme yapmadığımız vakalarda %15-%20 oranında önemli maliyet avantajı sağladık.

Pandemi dönemi boyunca, hizmet birimlerimizin değerli iş birliği ile sunduğumuz profesyonel, maliyet avantajı sağlayan ve müşteri memnuniyeti yaratan hizmetlerimizi, her geçen gün geliştirerek müşterilerimize değer yaratmaya devam edeceğiz.


Dr. Murat Keçik, Remed Assistance Medikal Direktörü