Remed Assistance ve AKUT Yurt Dışı Operasyonları İçin Güçlerini Birleştirdi

10 Mart 2021
Remed Assistance, AKUT’un yurt dışı operasyonlarında ihtiyaç duyabileceği seyahat sağlık desteği ve tahliye konularını güvence altına almak için bir iş birliği protokolü imzaladı.

İstanbul, 2 Mart 2021 – Remed Assistance ve AKUT Arama Kurtarma Derneği arasında imzalanan iş birliği protokolü ile Remed Assistance, yurt dışında meydana gelen kaza veya doğal afetlerde AKUT ekiplerine seyahat sağlık desteği, tahliye ve yurda geri döndürme konularında destek sağlayacak.

Son 22 yıldır 8 büyük yurt dışı afette arama kurtarma ve insani yardım konularında görev alan AKUT gönüllüleri, meydana gelebilecek kaza veya doğal afetlerde artık Remed Assistance’ın uzmanlığı ile güvence altına alınacak. İmzalanan iş birliği protokolü ile iki kurumun ortak hareket kabiliyetinin uluslararası standartlar, yasa ve yönetmelikler çerçevesinde sürdürülmesi amaçlanıyor.

AKUT Derneği ile güç birliği kurmaktan mutluluk duyduklarını belirten Remed Assistance Genel Müdürü Faruk Ertuğ, “Bu imzaladığımız protokol ile AKUT ekiplerine en tecrübeli olduğumuz seyahat sağlık ve tahliye desteği konularında yeni bir güç kazandıracağımız için mutluyuz. Uzun yıllardır seyahat sağlık alanında birçok sektörden farklı kurumlara hizmet veriyoruz. Bunun getirisi olan deneyimimiz ile, dünyanın her yerindeki insanlara yardım etmeye koşan AKUT ekibinin sağlığını emanet edebileceği doktor, hemşire, sağlık kurumlarından oluşan geniş hizmet sağlayıcı ağımızı artık hizmetlerine sunabileceğiz” dedi. 

AKUT Arama ve Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Semih Şengün, iş birliği ile ilgili yaptığı açıklamada, “1999 yılından beri Tayvan, Hindistan, İran, Pakistan, Haiti, Nepal ve Mozambik gibi ülkelerdeki doğal felaketlere müdahale edip, arama kurtarma çalışmaları gerçekleştirdik. Afet durumlarında büyük bir özveriyle çalışan gönüllülerimizin sağlığı da en önemli önceliklerimizden. Zorlu bölgelerdeki yardım çağrılarına koşarken, Remed Assistance ile imzaladığımız bu protokol ile, AKUT ekibimiz artık hem karşılaştıkları operasyonel güçlükleri aşmakta hem de sağlık desteği ihtiyaçlarında yalnız olmayacak” dedi.

Remed Assistance Hakkında

Türkiye’nin önde gelen asistans kuruluşlarından biri olan Remed Assistance, ortaya koyduğu artı değerle güven duyulan, insana duyarlı bir asistans şirketi olarak; araç, konut, seyahat sağlık başta olmak üzere, asistans alanında geniş ürün yelpazesiyle tüketici ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyor. 1993'ten bu yana edindiği yerel ve uluslararası deneyim, güçlü altyapısı ile Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği operasyonlarla, değişen tüketici profil ve taleplerine hızla cevap veren yapısı ile farklı sektörlerden kurumsal müşterileri için şeffaf ve güvenilir bir çözüm ortağı olarak 7 gün 24 saat artı değer yaratıyor.

Daha fazla bilgi için; www.remed.com.tr

AKUT Arama ve Kurtarma Derneği Hakkında

AKUT, 1995 yılında, dağları iyi bilen fakat arama-kurtarma konusunda bilgileri sınırlı olan bir grup dağcı tarafından kuruldu. Bugün, Türkiye’nin en güvendiği kurumlardan biri olan AKUT, ülke genelinde 27 ekibi ve kurulma çalışmaları devam eden yeni ekipleriyle, sayısı her geçen gün artan gönüllüleriyle, her geçen gün büyüyerek ve güçlenerek çalışmalarına özveri ve kararlılıkla devam ediyor. %100 gönüllülük esasıyla işleyişini sürdüren AKUT, teknik alt yapı ve ekipmanlarını iyileştirerek her geçen gün daha çok cana el uzatmaya devam ediyor.

Daha fazla bilgi için; https://www.akut.org.tr/

Bilgi için: Hikmet Akşehirlioğlu, Remed Assistance Pazarlama Müdürü – hikmet.aksehirlioglu@remed.com.tr (0212 371 0700)