Asistans Hizmetleri Tatil Döneminde de Kötü Süprizlere Karşı Sahada

01 Temmuz 2022

Yaz döneminin başlamasıyla birlikte seyahat sağlık asistansı hizmetleri her zamankinden daha da önemli bir hâle geldi. Öte yandan tatil döneminde araçlarla gerçekleştirilen seyahatlerde kişilerin başına gelen olumsuzlukların giderilmesi gibi bir dizi asistans hizmeti de tatilcilerin gündeminde. Peki, tatil esnasında sigortalının rahatlıkla sırtını yaslayabileceği asistans hizmetleri hangileri?

Tüm kış boyunca hayali kurulan yaz tatilini, hayata geçirme dönemi geldi çattı. Kişiler, konforlu bir seyahat, gerekiyorsa iyi bir şirketten kiralanmış araç, kaliteli ve başarılı hizmetleriyle adından söz ettiren bir konaklama tesisi arayışı için aylar öncesinden kolları sıvıyor. Öte yandan aylarca kurulan hayallerin suya düşmemesi için bir yandan da herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşma durumunda ne yapılacağıyla ilgili de endişe yaşanabiliyor. Özellikle de yurt dışı seyahatleri esnasında yaşanabilecek olası bir sağlık sorununda gerçekleştirilecek tıbbi müdahalenin organizasyonu çok mühim. Bu bağlamda seyahat ve sağlık sigortalarının önemi de bir kez daha gün yüzüne çıkıyor. Çünkü söz konusu sigorta poliçelerine sahip olan kişiler için çeşitli asistans hizmetleri de bulunuyor. Konuyu, Remed Assistance Genel Müdürü Faruk Ertuğ'un değerlendirmeleri ışığında paylaşıyoruz. Sigortalıların seyahatlerini kolaylaştırmak adına çok sayıda hizmet Remed Assistance Genel Müdürü Faruk Ertuğ yaptığı açıklamada, sigortalıların seyahatlerini kolaylaştırmak adına, bulundukları ülke ve şehirlerde restoran, kiralık araç, otel ve uçak için bilgi ve rezervasyon, VIP transfer ve tıbbi danışma hattı gidi her türlü asistans hizmetini müşterilerine sunduklarını delirtti. Faruk Ertuğ, hizmetlerinin sadece seyahat sağlık alanıyla sınırlı olmadığına dikkat çekerek, "Pasaport kaybı gibi olumsuz durumlar karşısında da müşteri memnuniyetini merkeze alarak titiz, kaliteli ve yüksek standartta hizmet sağlıyoruz." dedi.

 En Hızlı Şekilde Tıbbi Hizmet Çözümleri Sunuyoruz

REMED'in sigortalılara seyahat sağlık asistansı alanında ne gidi hizmetler sunduğuyla ilgili de konuşan Ertuğ, yaz döneminin başlamasıyla birlikte Seyahat Sağlık Asistansı hizmetlerinin daha önemli bir hale geldiğini vurguladı. Ertuğ şöyle konuştu: "Özellikle yurt dışı seyahatler sırasında karşılaşılabilecek ve akut olarak gelişen sağlık sorunları için ihtiyaç duyulan her türlü acil tıbbi organizasyonu sigortalılar için gerçekleştiriyoruz. International Assistance Group üyesi olmamızın verdiği avantaj ile dünyadaki en başarılı asistans şirketleriyle iş birliği yaparak, en hızlı şekilde tıbbi hizmet çözümleri sunuyoruz."

 

 

 

"Tercüme Desteği de Veriyoruz"

Tercüme desteği verdikleriyle ilgili de bilgi veren Ertuğ, "Çok dil konuşabilen çağrı merkezi dosya yöneticilerimiz sayesinde, ihtiyaç duyulduğu takdirde tercüme desteği de veriyoruz. Hem Türkiye'de hem de dünyada organizasyonu en zor hizmetleri bile, 7/24 çalışan ve birbirini yedekleyen üç alarm merkezimiz, tıbbi vaka koordinatörlerimiz, medikal transport ekiplerimiz, klinikler ve seyahat acenteleri ile tek noktadan büyük bir titizlik, hız ve başarı ile gerçekleştiriyoruz." şeklinde konuştu.

Alo vale, danışma hatları ve organizasyon hizmetleri...

REMED'in yol yardım hizmetleri kapsamına da değinen Ertuğ, "Araçları ile seyahat halindeyken başlarına gelebilecek her türlü olumsuz duruma karşı sigortalılarımızın yanındayız. Yaygın tedarikçi ağımız sayesinde, sürücü ve yolcuların ihtiyaçlarına özel olarak asistans hizmetlerimizi şekillendiriyoruz. Hizmetlerimizi, araç sahiplerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak, alo vale, danışma hatları ve organizasyon hizmetleriyle zenginleştirerek tatil dönemlerinde karşılaşılan olumsuz durumlar için pratik çözümler sunuyoruz." diyerek sözlerine son verdi.